kwiatek

Nasze wartości

Zastanawiasz się z pewnością dlaczego w naszej ofercie dostępny jest tylko miód pszczeli, a nie pozostałe produkty pszczele. Wierzymy, że podbieranie pyłku pszczelego, propolisu, pierzgi, mleczka pszczelego czy jadu pszczelego wpływa negatywnie na rozwój młodej pszczoły a także na optymalne zdrowie rodziny pszczelej w ulu. Zdrowie pszczół ma dla nas najwyższy priorytet dlatego podbieramy miód tylko powyżej poziomu bezpieczeństwa. Nasze rodziny pszczele zawsze mają niezbędne zasoby pokarmu, które zgromadziły do prawidłowego funkcjonowania. Możesz być pewien, że kupując miód z firmy Raglan wspierasz zdrowie i rozwój pszczół.

kwiatek
miod-w-sloiku
miod-w-sloiku

Gwarancja

Wynikiem naszej pracy jest oferowanie 100% polskiego miodu pszczelego poprzez minimalistyczne przetwarzanie z uwzględnieniem procesów zarządzania pasiekami i traktowania pszczół z najwyższym szacunkiem. Miody z firmy Raglan to najwyższa jakość, którym jest produkt niefiltrowany i niepodgrzewany. Nigdy nie złamiemy naszych podstaw działania aby miód, który oferujemy był taki sam jaki wypracowała pszczoła miodna. Możesz być pewien, że otrzymujesz dobro natury w jej pierwotnej formie, a przez zakup naszych produktów wspierasz rozwój pszczelarstwa jakie stworzyła natura.

pszczola-1

Wizja

Naszą wizją jest wspieranie natury poprzez dbanie i wzrost populacji zdrowej pszczoły miodnej poprzez stabilne i etyczne procesy. Wspieramy zdrowie i życie ludzi poprzez oferowanie 100% miodu pszczelego.

pszczola-1
lyzka-do-miodu-horyzontalnie
lyzka-do-miodu-horyzontalnie

Miód

Tak jak każdy rocznik szczepu wina różni się smakiem, tak każdy słoik naszego miodu posiada niepowtarzalny smak, który produkowało 50 tysięcy pszczół przez kilka dni. Nigdy nie standaryzujemy miodu ani nie dodajemy żadnych polepszaczy spożywczych – nie poprawiamy tego co doskonałe. Nie importujemy miodu spoza granic Polski. Miody premium Raglan są tylko i wyłącznie efektem pracy setek milionów pszczół w naszych pasiekach. Polskie miody to bogaty repertuar smaków i witamin, które są wynikiem bogactwa naszej przyrody obfitującej w wierzby, łąki, sady, lasy, roślinność dorzecza rzek aż po pożytki spadziowe, nawłociowe czy wrzosowe. Pracujemy intensywnie, aby zaoferować nasz prawdziwy polski miód. Nasze podejście jest proste – patrzymy na miód z perspektywy pszczoły, a efekt naszej pracy to natura w jej czystej formie.

Oferujemy miód niepodgrzewany i nie przetwarzany mechanicznie. Szczegółowo planujemy rozmieszczenie pasiek, dopasowując się do sezonowości roślin. Podążamy za pożytkami, które występują w najczystszych regionach Polski.

Bazujemy nasze pszczoły w miejscach oddalonych od miejskiego zgiełku, dzięki czemu ich praca daje znacznie lepsze efekty, a my w zamian otrzymujemy szeroki wachlarz miodów – w zależności od okresu kwitnienia roślin w poszczególnych porach roku.

box

Powrót do korzeni

W Raglan patrzymy na proces pozyskania miodu z perspektywy pszczoły. Metoda którą wypracowaliśmy pozwala zachować królewską jakość miodu, dokładnie tak jak chce tego pszczoła. Ręcznie odsklepiamy każdy plaster, nigdy nie podgrzewamy miodu i nie używamy wysokociśnieniowych filtrów. Miód filtrujemy tylko klasycznymi sitami. Jest to pracochłonny proces, podobny do tłoczenia na zimno oleju. Dzięki temu otrzymujemy miód o tych samych wartościach jaki posiada miód gromadzony przez pszczoły w ulu, a nawet w dzikiej pszczelej dziupli. Możesz być pewny że otrzymujesz produkt najwyższej jakości.

box
pszczola-2
pszczola-2

Pracowita pszczoła

Producentem naszego miodu jest pszczoła miodna. Malutki owad żyjący na naszej planecie od ponad 120 milionów lat, który doświadczył jej piękna i nieskazitelności niemożliwej dla nas do wyobrażenia. Poprzez swoje istnienie wspiera życie na Ziemi i przyczynia się do obecnego stanu naszej egzystencji. Jak każdy z nas pragnie on istnieć i cieszyć się życiem jakie otrzymał.

Niestety globalna ekspansja przemysłowa i pogoń za zwiększoną zyskownością pchnęły te cudowne owady na skraj upadku. W wielu przypadkach zwyczajnie odmówiły dalszego życia z nami. Pomimo tego, że wszyscy lubimy produkty pszczele, zapomnieliśmy potraktować pszczoły bezcennym darem – szacunkiem.

Historia

Nasza przygoda z pszczelarstwem rozpoczęła się w 1956 kiedy nasi dziadkowie odrębnie założyli pasieki. Pasja do pszczół została przekazana na dalsze pokolenia i rozszerzona o najwyższy standard hodowli matek pszczelich przez naszego ojca. Bartek Stępień założył pasieki Raglan w 2017 roku mając za główny cel aby oferować prawdziwy polski miód i wspierać pszczoły. W pierwszym roku operacyjnym pasieka liczyła 40 rodzin pszczelich. W drugim roku Bartek rozbudował pasiekę do 140 rodzin by w 2019 roku ustabilizować pasiekę na poziomie nieco ponad 300 rodzin pszczelich.

"Uważam, że nasza polska przyroda obfituje w bardzo ciekawą roślinność co przy odpowiednim poszukiwaniu lokalizacji pozwala pozyskiwać fantastyczne gatunki miodów. Moim celem jest kontynuacja rodzinnej tradycji poprzez wspieranie pszczół oraz oferowanie bardzo różnorodnej gamy naszych polskich miodów. Wierzę, że jakość miodów z pasiek Raglan zadowoli oczekiwania największych smakoszy. Pszczelarstwo jest wymagającym kunsztem, bardzo uzależnionym od warunków pogodowych i kondycji pszczół, ale prowadzone szczerze pozwala pozyskać miód o wielu wartościach nie tylko smakowych ale i zdrowotnych." - Bartek Stępień, założyciel Raglan