Miód - efekt naszej pracy z pszczołami
Natura
Nasze pasieki zlokalizowane są jak najdłużej w stałych miejscach i decydujemy się na przewozy pasiek w momencie przekwitania pożytków kwiatowych lub leśnych. Przez większą część roku nasze pasieki zlokalizowane są w pobliżu lasów, łąk, dzikich krzewów czy blisko rzek oddalonych od miejskiego zgiełku. Jeżeli zdecydujemy się na pożytek rolniczy to zawsze będzie to poprzez szczegółową analizę pożytku oraz jego zarządzania.
Zdrowie
Zdrowie i bezpieczeństwo to przede wszystkim czyste powietrze i brak maszyn rolniczych. Za każdym razem przy wyborze miejsca do pożytku sprawdzamy czy nasze pasieki nie są narażone na działania środków chwastobójczych lub oprysków chemicznych.
Gniazdo
Prowadzimy regularną inspekcję gniazd pszczelich z najwyższą ostrożnością i szacunkiem. Tutaj odbywa się przedłużenie życia rodziny pszczelej, dlatego dokładnie sprawdzamy jej zdrowie i witalność. Proces ten jest dla nas najwyższym priorytetem. Nigdy nie pozyskujemy pierzgi, mleczka pszczelego, propolisu, jadu pszczelego ani pyłku nie tylko z gniazda pszczelego, ale również z ula. Produkty te wzmacniają odporność pszczół jak również pozwalają wychować mocne i zdrowe pokolenia.
Szacunek
Nasze pszczoły traktujemy z najwyższym szacunkiem w każdym momencie pracy zarówno podczas przeglądów czy transportu do nowej lokalizacji. Naszym celem jest stworzenie dla pszczół bezstresowego środowiska.
Pokarm
Zawsze utrzymujemy poziom minimum 15 kilogramów miodu w ulu jak również nienaruszone ilości pyłku, pierzgi, mleczka pszczelego czy propolisu. Wierzymy, że dostatek pszczelego pokarmu gwarantuje pszczołom zdrowie, stabilną zimowlę oraz bezstresowe środowisko rodziny pszczelej.
Dziupla
Dążymy, aby zapewnić pszczołom naturalne środowisko jak najbardziej zbliżone do miejsca z którego się wywodzą – dziuply pszczelej. Do konstrukcji naszych uli nie używamy styropianu, styroduru, farb ani innych materiałów, które mogą szkodzić pszczołom. Nasze ule w 99% są wykonane z drzewa sosnowego.